fp fblogo

Fundația „Casa Mea" din Prejmer angajează asistent social part-time

casamea-stiri

Fundația „Casa Mea" din Prejmer angajează asistent social cu jumătate de normă, pe perioadă nedeterminată.

Responsabilități:

  • Management de caz: instrumentare dosare beneficiari
  • Lucrul direct cu beneficiarii si familiile acestora: informare, monitorizare, evaluare, consiliere, dezvoltare a deprinderilor de viață independentă ale beneficiarilor
  • Initierea si dezvoltarea de campanii de fundraising

Cerințe:

  • Proaspăt absolvet de studii superioare de specialitate
  • Cunostinte de limba engleza
  • Cunostine PC
  • Practica/voluntariatul in domeniu constituie un avantaj

Avantaje:

  • Flexibilitate in programul de lucru
  • Mediul de lucru placut
  • O masa inclusa
  • Transport decontat in limita resurselor asociatiei.
  • Dezvoltarea retelei de contacte in domeniul social